Teknoloji'den Haberler

ARCore 1.0 Piyasaya Çıktı; Android AR Uygulamaları Geliyor !

ABD’li eğlence ve ticaret dergisi olan The Variety, Google’ın arttırılmış gerçeklik projesi olan ARCore’un ARCore V1.0 sürümünü Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2018’de resmi olarak duyurmayı planladığını belirtti. Ayrıca Google, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak 1 Mart 2018 itibariyle ilk AR platformu olan Tango desteğini sonlandıracağını duyurdu böylece Android AR’lar milyonlarca Android cihaz tarafından kullanılabilecek.

Eğer bir Pixel telefona sahipseniz Google’ın AR Çıkartmalarıyla artırılmış gerçeklik dünyasında yerinizi alabileceksiniz. ARCore’un dün piyasaya sürülmesiyle birlikte yazılım geliştiricilerin Play Store’a kendi üretimlerini koyması da mümkün hale geldi.  Önizlemeden çıkan telefonlara sahip kullanıcılar ise artırılmış gerçeklik dünyasındaki ilk çekimlerini gerçekleştirebiliyor.

Bu arada Google, ARCore’un Lens özelliği üzerine çalışmaya da devam ediyor. Telefon kameranızın, kadraja giren tüm öğeleri işleyebilen bir platforma bürünmesini sağlayan bu özellik; Android veya iOS 9 ve üzeri sürümlerini çalıştıran telefonların Google Photos uygulamalarında aktif hale gelecek. Özelliğin yakında Samsung, Huawei, LG, Motorola, Sony ve HMD/Nokia marka akıllı telefonlarda görülmesi bekleniyor.

Kaynak: webrazzi.com

Share:

Leave a reply