BültenTeknoloji'den Haberler

Teknolojiden Haberler

Korona İle Gelen Teknoloji: Followino

“ARD GRUP BILIŞIM TEKNOLOJILERI A.Ş” bünyesinde geliştirilen “FOLLOWINO”, kapalı alan kişi sayma ve optimizasyon sistemleri alanında faaliyet göstermektedir.

Followino’nun kapalı alandaki kişileri saymak, müşteri yoğunluk analizi yapmak, temassız ısı ölçmek, maske kontrolü yapmak, kişileri analiz ederek yaş ve fiziki özelliklerini tanımlamak ve bulunduğu merkezi izleyerek raporlama yapmak gibi bir çok özelliği bulunmaktadır. Followino’nun özellikleri sayesinde elde ettiği sonuçlar ile raporlamalar yapılabilmekte böylece Covid-19 gibi salgın hastalıklarda kapalı alanlardaki kontrolün sağlanması amaçlanmaktadır.

                                                                                                                                                                                          Kaynak: https://followino.net/

                                                                                                                                                                                                                                                                          Otonom Teslimat Robotu: Nuro

Dominos ile iş birliğine giden sürücüsüz otomobil girişimi Nuro, sipariş edilen pizzaların sürücüsüz bir şekilde dağıtılmasını sağlayacak.

Aynı zamanda Nuro 2019 dan beri Walmart’ın market ürünlerini 2020 den bu yana ise reçeteli ilaçların sürücüsüz bir şekilde dağıtılmasını sağlamakta. Gelişen bu teknolojiler ile otonom araçların sayısı arttırılırken bir yandan da robotlar her geçen gün hayatımıza daha çok entegre edilmeye çalışılıyor.

Kaynak:  https://webrazzi.com/2021/04/13/nuro-domino-s-pizza-is-birligi-ile-pizzalari-evlere-tasiyacak

 

Apple’ın Eşyalarını Kolayca Bulmanızı Sağlayan Yeni Cihazı: Airtag

Teknoloji devi Apple, uzun süredir cihazlarınızı, çantalarınızı veya istediğiniz herhangi bir eşyayı harita üzerinden canlı olarak takip edebilmenizi sağlayacak bir cihazla gündemde. “AirTag” isimli bu cihaz, küçük boyutuyla her şeye kolaylıkla takılabiliyor. Apple’ın yeni cihzı olan Airtag sayesinde kullanıcılar, anahtardan bavula istedikleri her eşyayı anlık olarak takip edebilecekler.

Apple’ın “Bul” uygulaması, şirketin piyasada bulunan milyonlarca cihazında şifreli bir ağ üzerinden kullanılabiliyordu. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar, cihazlarının yerlerini kolaylıkla öğrenebiliyorlardı. AirTags cihazları da ‘Bul’ ekosistemine eklenen yeni bir aksesuar oldu.

Cihaz, küçüklüğü sayesinde bir anahtarlık olarak kullanılabiliyor ve kaybolan anahtarlarınızın dahi yerini kolaylıkla bulmanızı sağlıyor. Kısacası bu cihazı kaybettiğinizde bulmak isteyeceğiniz her eşyaya takabiliyorsunuz.

Aynı zamanda Apple, gizliliğe önem verdiğini belirterek AirTag’lerin insanları değil, yalnızca eşyaları takip ettiğinin güvencesini verdi. Cihaz, Bul uygulamasında eşyanızın yerini gösterebildiği gibi kullanıcısına sesli uyarı imkânı da sunuyor.

                                                                                                                                                                                                       Kaynak: https://www.webtekno.com/apple-airtag-fiyati-h108942.html

Share:

Leave a reply