BültenTeknoloji'den Haberler

Teknolojiden Haberler

Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) gidecek tüm Avrupa’yı kapsayan ilk ticari astronot misyonu olan Axiom Mission 3 (Ax-3), astronotlar Michael Lopez-Alegria, Walter Villadei, Marcus Wandt ve uçuşa Türkiye’den katılacak ilk uzay yolcusu Alper Gezeravcı’nın katılımıyla ilk yuvarlak masa toplantısını çevrim içi olarak gerçekleştirdi.

Avrupa ve ABD basınından çok sayıda gazetecinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, astronotlar görevleriyle ilgili merak edilenleri paylaştı.

Gezeravcı, uzaya gidecek ilk Türk astronot olmaktan onur ve gurur duyduğunu belirterek, “Sadece kendim için değil, Türk genç neslinin geleceği için bana bu şansı tanıyan ülkeme ve hükümete minnettarım.” ifadesini kullandı.

Apple Vision Pro

İnsanların akıl sağlığını tedavi edecek. Apple, karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro ile insanların akıl hastalıklarını iyileştirmeyi hedefliyor. Sensör ve kameralar yardımıyla kullanıcıların yüz ifadelerini, hislerini ve duygularını ölçeceği, kullanıcıların depresyon ve anksiyetelerini tedavi edebileceği kaydedildi.

Apple uzun zamandır beklenen Vision Pro artırılmış gerçeklik gözlüğünü piyasaya sürmeye hazırlanırken, şirket yetkililerinin 3.500 dolarlık gözlüğü akıl hastalıklarını teşhis ve tedavi etmek için kullanmayı düşündüğü bildiriliyor.

Share:

Leave a reply