Bülten

Teknolojiden Haberler

T A R İ H T E  İ L K  K E Z  B İ R  R O B O T  K E N D İ N İ  K E Ş F E T T İ

 

Robot, etrafı aynalarla çevrili bir odada kendini ilk kez gören bir bebek gibi hareket etti. ABD’nin saygın akademik kurumlarından Columbia Üniversitesi’ndeki mühendislerin tasarladığı bir robot, çevredekilerden ziyade kendini tanımayı ve vücudunun farkına varmayı öğrendi. Böylelikle tarihte ilk kez bir robot, “kendini keşfetmiş” oldu. İnsanların ve diğer canlıların kendi vücut modellerini çıkarma ve algılama süreci daha bebeklikte başlıyor. Bu sayede giyinirken veya top oynarken, insan beyni sürekli olarak yeni hareketleri planlıyor. Bu da bir yere çarpmadan, takılmadan veya düşmeden hareket etmelerini sağlıyor.

 

Kaynak.: https://www.indyturk.com/node/544671/bi̇li̇m/tarihte-ilk-kez-bir-robot-kendini-keşfetti

 

TR A Y – B A N   S T O R İ E S   G Ö Z L Ü Ğ Ü   İ Ç İ N   W H A T S A P P   D E S T E Ğ İ   G E L D İ

Ray-Ban Stories gözlüğü için WhatsApp desteği geldi - WebrazziYeni gelen özellikler birlikte Stories kullanıcıları, sesli yönlendirmeler ile birlikte WhatsApp üstünden arama yapabilecek ve mesaj gönderebilecek.

Ön kısmında bulunan kameralar ile görüntü kaydetme ve hoparlörü sayesinde herhangi bir kulaklığa gerek kalmadan müzik dinleme gibi özellikler sunan Stories, Meta ekosistemindeki uygulamalarla entegre bir şekilde de çalışabiliyor. Geçtiğimiz aylarda Stories gözlüğü için Facebook Messenger desteği sunulmuştu.

Bugün Meta tarafından aktarılan bilgilere göre Stories gözlüğü için WhatsApp desteği de sunulmaya başlandı. Hatırlatmak gerekirse Stories gözlüğüne WhatsApp desteğinin geleceği ile ilgili ilk sızıntılar Nisan ayında karşımıza çıkmıştı.

Kaynak.: https://webrazzi.com/2022/07/14/ray-ban-stories-gozlugu-icin-whatsapp-destegi-geldi/

 

Share:

Leave a reply