BültenTeknoloji'den Haberler

Teknolojiden Haberler

Amazon  Aws Çöktü

Amazon’un 200’den fazla servisi taşıyan bulut platformu  AWS çöktü.Facebook, Instacart, Venmo, Kindle, Roku Disney+ ve McDonald’s gibi şirket ve ürünler de AWS’nin çöküşünden etkilenenler arasındadır.

Bitcoin’de  Sert Düşüş

Bitcoin %20’ye varan bir gerilemeyle 57 bin dolar seviyesinden 42 bin dolar seviyesine kadar indi. Ethereum 4 bin 600 dolardan 3 bin 500 dolara kadar indi. Kripto para piyasası 300 milyar dolardan fazla değer kaybederken Shiba, Solano, Cardano, Avax, Tron gibi coinler yüzde 15-20 arasında düştü.

Huawei İlk Elektrikli Arabası Aito M5’i Şubat Ayında Teslim Etmeye Başlayacak

İki sene önce Ocak ayında ise Apple’ın sürücüsüz otomobil projesi olan Project Titan’ı sonlandıracağı ile ilgili haberleri yayılmıştı. Ama geçen yılın Aralık ayında şirketin sürücüsüz ve elektrikli otomobili 2024 yılında karşımıza çıkacağa söylenmişti.

Apple’ın telekomünikasyon sektöründeki en büyük rakiplerinden biri olan Çin merkezli Huawei elini bu konuda çabuk tuttu. Aito M5 adlı elektrikli araç modelini tanıttı. Bu Aito markasının ilk aracı olma özelliği taşıyor. Daha önce Seres SF5 olarak bilinen modelin fiyatı 39 bin dolar yani 250 bin Yuan’dan başlayacak.

Kaynak:https://webrazzi.com/2021/12/29/huawei-ilk-elektrikli-arabasi-aito-m5-i-subat-ayinda-teslim-etmeye-baslayacak/

Share:

Leave a reply