BültenTeknoloji'den Haberler

Teknoloji Haberleri

e-Fatura’da yeni dönem: 1 Temmuz’da zorunlu olacak

Elektronik faturada yeni dönem başlıyor. Brüt hasılatı 3 milyon liranın üzerinde olan tüm sektörler e-Fatura uygulamasına geçmek zorunda olacak. Düzenleme 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek.
Elektronik fatura yaygınlaşıyor. Ticarette dijital dönüşüm hız kazanıyor
e-Fatura zorunluluğunun kapsamı 1 Temmuz itibarı ile genişletilecek.Çok sayıda sektör uygulamaya dahil olacak. 2022 yılında 3 milyon lira üzerinde brüt hasılatı olan mükellefler uygulamaya geçecek. Çok sayıda sektör yeni uygulamaya dahil olacak.İnternet üzerinden satış yapan mükellefler 500 bin lira üzeri brüt hasılat yapmaları durumunda bu zorunluluk kapsamına girecek. Gayrimenkul ve araç kiralama sektörleri için de aynı düzenleme geçerli olacak.
Kağıt fatura düzenleyenlere en az 2 bin 200 lira ceza kesilecek. Faturanın kağıt olarak düzenlenmesi durumunda her belge için 2 bin 200 liradan az olmamak üzere usulsüzlük cezası kesilecek.
Uygulamanın ikinci aşaması da 2024 yılında devreye alınacak. e-Defter uygulamasına geçilecek.

 

trthaber.com/haber/turkiye/e-faturada-yeni-donem-1-temmuzda-zorunlu-olacak-778278.html

 

Apple’dan AirPods Pro’ya yenilikler: İşitme cihazı olarak konumlandırılıyor

Apple’ın bir sonraki AirPods Pro modeli, sıcaklık sensörüne sahip olabilir. Şirketin ayrıca, yeni işitme sağlığı özellikleri üzerinde çalıştığı ifade ediliyor. Bloomberg’in haberine göre, Apple, AirPods Pro’yu bir işitme cihazı olarak konumlandırmayı düşündüğü aktarıldı. Ayrıca cihazın içine yerleştirilen sensör yardımıyla kullanıcının vücut sıcaklığının ölçülebileceği aktarıldı.

 

ntv.com.tr/teknoloji/appledan-airpods-proya-yenilikler-isitme-cihazi-olarak-konumlandiriliyor,MBssMxE3C0eTyD_CN8g-0g

 

Avrupa’da ilk kez İtalya’nın Napoli kentinde bir hastaya yapay kalp nakli başarıyla gerçekleştirildi.

Fransız şirketi Carmat tarafından geliştirilen biyoprostetik kalp, ABD’deki klinik deney ortamlarında birçok hastaya implante edilmişti. Ancak İtalya’daki yapay kalp nakli, söz konusu ürünün ilk ticari satışı ve kullanımıydı. Carmat şirketi, Aralık 2020’de son etap kalp yetmezliği olan hastalara kalp nakli için Avrupa Birliği’nden onay aldı. 2008’de geliştirilen yapay kalp, biyolojik ve sentetik malzemelerin bir kombinasyonundan oluşuyor.

 

ntv.com.tr/teknoloji/appledan-airpods-proya-yenilikler-isitme-cihazi-olarak-konumlandiriliyor,MBssMxE3C0eTyD_CN8g-0g
Share:

Leave a reply