BültenTeknoloji'den Haberler

Teknoloji Haberleri

TIP TARİHİNDE İLK:
YAPAY ZEKA HAYAT KURTARDI

Spesifik olmayan baş ağrısı şikayetiyle Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Polikliniği’ne merkezi kadın hastadan doktor manyetik rezonans görüntüleme (MRG) tetkiki istedi. Hasta MR cihazında bulunduğu sırada gerçek cihaz hasta özellikleri analiz eden bir yapay zeka çalışması tarafından tespit edilen bir tümörün sonucu üzerine acil ameliyata alınan kayıtların hayatı erken müdahale ile örnekler. Bu durum, MR alma sırasında bir toplama devam eden görüntüleme sırasında yapay zeka inceleme tarafından teşhis edilen, ilgili hekimlerin anında uyarılması ile ölçülen en uygun hızlı şekilde ilk klinik vaka olarak “Journal of Neurosurgery: Case Lessons” dergisinde yayımlayarak tıp literatürüne girdi.

https://www.trthaber.com/haber/bilim-teknoloji/tip-tarihinde-ilk-yapay-zeka-hayat-kurtardi-769140.html

 

WHATSAPP’IN YENİ ÖZELLİĞİ TÜM
KULLANICILARA SUNULDU!

 

WhatsApp, dünyanın en beğenilen iletişim uygulaması olarak kullanıcılarının hayatını azaltmak için daima yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Sony ile birlikte WhatsApp, uzun vakittir beklenen bir özellik özelliği sundu: bildirim düzenleme güncelleme özelliği. Artık gönderdiğimiz bildirileri geri alma düzenleme hakkına sahip olabilirsiniz. Bu yenilik, kullanıcıların kusurlu bildirimleri yahut bağlantısında anlaşılmayan sözler düzelterek daha gerçek ve net bir irtibat işletmesine imkan tanıyacak.

https://www.indyturk.com/node/632216/t%C3%BCrki%CC%87yeden-sesler/yapay-zekan%C4%B1n-yapamayaca%C4%9F%C4%B1-%C5%9Feyler-neler
Share:

Leave a reply