BültenDünya'yı Değiştiren Liderler

Tecrübenin Sesi: OpsGenie

Türk girişimcilerden uluslararası bir başarı hikayesi daha geldi. Berkay Mollamustafaoğlu‘nun altı yıldan beri geliştirdiği ve yazılımcılar için akılı bildirim çözümü geliştiren OpsGenie 295 milyon dolara satıldı.

Aslına bakarsanız son yıllarda Türk girişimcilerin çalışmaları yurtdışında büyük dikkat çekmeye başladı. Bunların arasında Yemeksepeti, Gittigidiyor, Markafoni gibi pek çok girişim yer alıyor. Hatırlarsanız Yemeksepeti 2015 senesinde 589 milyon dolara satılmıştı. O zamandan bu yana Yemeksepeti’nin satışı zirvedeki yerini kimseye kaptırmıyor. Şimdi ikinciliği ele geçiren yeni bir başarı hikayesi gün yüzüne çıktı. Berkay Mollamustafaoğlu’nun girişimi olan OpsGenie 295 milyon dolara Atlassian’a satıldı.

OpsGenie aslında altı sene önce Ankara’da kurulmuş bir girişim. Geliştiricisi tarafından akıllı bildirim çözümü olarak tanımlanıyor. Zaman içinde büyük ilgi gören OpsGenie daha sonra Amerika’da da bir ofis açtı ve 10 milyon dolarlık yatırım alarak kendini geliştirmeyi sürdürdü. Dünyanın dört bir yanında 3 binden fazla şirkete ulaşan bu teknoloji Atlassian‘ın dikkatini çekti. Hürriyet‘in haberine göre dünya devi Mollamustafaoğlu’nun kurduğu girişimi 295 milyon dolara yani güncel dolar kuruyla yaklaşık 1.9 milyar TL‘ye satın aldı.

Atlassian’ın kendisi 21 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Şirketin öne çıkan ürünlerinden biri ise yazılımcılara yönelik olan Jira. OpsGenie’nin satın alınmasıyla birlikte bu akıllı bildirim sistemini kendi platformlarına ekleyecek ve müşterilerine yeni bir alternatif sunma imkanına kavuşacaklar.

Kaynak: log.com.tr

Share:

Leave a reply