BültenPiyasadan Haberler

Piyasadan Haberler

Dünya Ekonomisi 2022’de 100 Trilyon Doları Aşacak

Ekonomi ve İş Araştırması Merkezi’ne göre dünya ekonomisi 2022 yılında ilk defa 100 trilyon doları aşacaktır. Daha önce dünya ekonomisinin 100 trilyon doları 2024 yılında aşacağı tahmin ediliyordu.

Merkezin raporuna göre Çin, dünya ekonomisi liderliğini 2030 yılında Amerika’dan devralacaktır. Bu tarihin daha önce 2028 olacağı belirtiliyordu. Hindistan ise gelecek yıl dünyanın altıncı büyük ekonomisi olacak ve Fransa’nın yerini alacaktır.

Rapora göre, 2031 yılında da Hindistan dünyanın üçüncü büyük ekonomisi olacaktır. Daha önce Hindistan’ın 2030’da dünyanın üç numarası olacağı tahmin ediliyordu.

https://www.amerikaninsesi.com/a/dunya-ekonomisi- 2022de-100-trilyon-dolari-asacak/6370203.html

Kriptopara Merkezi Olmak İsteyen Bae, Asyalı Şirketler İle Görüşüyor

Kendisini kriptoparalar için bir merkez haline getirmek isteyen Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Asyalı şirketler ile görüşüyor. BAE Girişimcilik ve KOBİ’lerden Sorumlu Devlet Bakanı Ahmad Belhoul Al Falasi, “Çok uluslu şirketlerin şu anda doğu Asya’dan taşınmayı beklediklerini görüyoruz. Hükümet, BAE’de bir merkez kurmak isteyen bir çok şirket ile temaslarda bulunuyor” dedi.

Hükümet yaptığı açıklamada, Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nin sanal varlıklar ve kriptoparalar için geniş kapsamlı bir bölge ve regülatör haline geleceğini vurguladı.

https://foreks.com/haber/detay/61c19b10dc0e8200013755cf/FR KS/tr/kriptopara-merkezi-olmak-isteyen-bae-asyali-sirketler-ile- gorusuyor

ABD’nin  Çeyrek Büyümesi Yukarı Yönlü Revize Edildi

ABD Ticaret Bakanlığı, Temmuz- Eylül dönemine ait gayri safi yurtiçi hasılada (GSYH) nihai tahminlerini açıkladı. Ülkenin bu yılın üçüncü çeyreği için yüzde 2,1 olarak açıklanan GSYH büyümesi yüzde 2,3’e revize edildi. Ticaret Bakanlığı, Temmuz- Eylül dönemini kapsayan üçüncü çeyrekte, gayri safi yurtiçi hasılanın yıllık yüzde 2,3 oranında arttığını kaydetti.

ABD hükümeti, COVID-19 enfeksiyonlarındaki artış nedeniyle üçüncü çeyrekte ekonomik büyümenin yavaşladığını açıkladı. Açıklamada ekonomik faaliyetlerin hızlanmasıyla 1984’ten bu yana en iyi performansın kaydedilmesi yolunda ilerlemenin başladığı da belirtildi.

https://www.amerikaninsesi.com/a/abd-nin-3-ceyrek-buyumesi-yukari-yonlu-revize-edildi-/6365822.html

 

 

Share:

Leave a reply