Bunu Biliyor musunuz?

Eyüp Sabri Tuncer

Eyüp Sabri Tuncer bir aile şirketidir. Bu şirketi geçmişten günümüze kadar sizlerle paylaşmak istedik.

1923 yılında Ankara’da “Bonmarşe” olarak adlandırılan ilk parekende satış mağazası ile Eyüp Sabri Tuncer ticari hayata girmiştir. Yan ürün olarak kolonya satmaya başlayan Eyüp Sabri Tuncerin temeldeki faaliyet konusu ise gömlekçilikti.

1930’lu yıllarda ise bir nevi ürün kataloğu oluşturarak kapı kapı dolaşıp kolonya konusunda müşteri kazanma yoluna gitmiştir. O dönemlerde, 12 ile 13 çeşit kolonya çeşidine sahip Eyüp Sabri Tuncer dağıttığı katalogların içerisine aynı zamanda promosyon amaçlı bedelsiz kolonya kuponu koymayı da ihmal etmemiştir. Dolayısıyla, diğer faaliyet konularından ziyade kolonya daha fazla ön plana çıkmaya başlamıştır.

1950’li yıllarda ise aile şirketi olma yolunda ilk adımı atmış ve Eyüp Sabri Tuncer’in iki oğlu da babalarının yanında çalışmaya başlamıştır. 1961’li yıllarda kollektif şirkete dönüşen Eyüp Sabri Tuncer 1970’li yıllarda ise anonim şirket yapısına geçiş sağlamıştır.

Eyüp Sabri Tuncer, kolonya öncelikli olmak üzere kişisel ve ev bakımı ürünlerinde Türkiye’nin uluslararası standartlarında hijyen üretim, dağıtım yapan, koku ve ferhalığın önemli olduğu her alanda var olan, hayatı tazeleyen lider kuruluş vizyonu ile yola çıkmıştır.

Günümüzde, limon kolonyasının yanı sıra esanslı kolonyalar, kolonyalı ıslak mendil, oto ve oto spreyler, ve esanslı vücut bakım ürünlerini de ürün gamına ekleyerek , müşterilerine 100 farklı üründe hizmet vermektedir.

 

Kaynakça:

www.eyupsabrituncer.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Share:

Leave a reply