BültenCGS Center’dan Haberler

CGS Center’dan Haberler

CGS Center “Yeni Nesil Patronlar” Panellerini Türkiye’nin farklı şehirlerinde gerçekleştirmeye devam ediyor.

CGS Center’ın daha önce Çorum’da gerçekleştirdiği Yeni Nesil Patronlar paneli bu kez de Eskişehir’de yapıldı. 3 Nisan 2019 tarihinde Eskişehir Sanayi Odası ve CGS Center İşbirliği ile “Yeni Nesil Patronlar: Büyümenin Yönetilmesi” paneli düzenlendi. Panelin moderatörlüğünü CGS Center Başkanı Dr. Güler Manisalı Darman yaptı. Yeni Nesil Patronlar panelinin panelistleri ise,

  • Volkan İtfaiye A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Tecim,
  • İndigo Grup A.Ş. Genel Müdürü – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tolga Tosun 
  • Andar Elektromekanik Sistemler Ltd. Şti. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Koyuncu oldu.

Bulundukları sektörlerde şirketlerini başarıyla temsil eden panelistlere aşağıdaki konu başlıklarında sorular yöneltildi. Bunlar;

  • Büyüme Kavramı
  • Değişim Yönetimi
  • 2. Kuşakların Bayrağı Devralması
  • Profesyonel Yöneticilik İle Hissedar Olma
  • Sürdürülebilirlik

Abdülkadir Özcan (AKO) Grup ile “Aile Şirket Anayasası” çalışmalarına başlandı.

1955 yıllarında ticarete başlayarak, firmalara hurda lastik temin etmeye başladı. 1970 yılına gelindiğinde Abdulkadir Özcan A.Ş’yi (AKO) kuruldu. 1986 yılında ise AKO’nun şubeleşmesi başladı ve ilk şube Mersin’de kuruldu. 1990’lı yıllarda ithalata başlayarak, dünya çapındaki markaların ülkedeki tek temsilcisi oldu.

1993 yılına gelindiğinde AKO bünyesinde ilk üretim faaliyetleri başladı.2000’li yıllarda jant sektörüne de giriş yaptı. 2005 yılı Nisan ayında 1976 yılında kurulmuş olan ve Türkiye’nin yerli sermayeli lastik üreticisi olan Petlas, Abdulkadir Özcan yönetimindeki AKO tarafından satın alındı. 2013 yılında AKO, kendi bünyesinde bir jant fabrikası kurdu.

CGS Center Kurucu Başkanı Dr. Güler Manisalı Darman, AKO Grup için “Aile Şirket Anayasası” çalışmalarına başladı. Bu kapsamda da AKO Grup’un bünyesinde bulunan Petlas, AKO AKÜ ve AKO Jant fabrikalarına ziyaretlerde bulundu.

Share:

Leave a reply