CGS Center’dan Haberler

CGS Center 2. Meet Up Etkinliğinde Aile Şirketlerinin ikinci kuşakları İzmir’de buluştu.

CGS Center’ın İzmir’de danışmanlık yaptığı aile şirketlerinin ikinci kuşaklarının katılımı ile gerçekleşen “Meet Up” etkinliklerinin 2.’si Çeşme Arinnanda Otelde 22 Temmuz 2017 yapıldı. Etkinliğe Batısan A.Ş., Eko Endüstri Ltd. Şti., Kavurlar A.Ş., LMC Makina A.Ş., Mutlu Metal A.Ş., Mübay A.Ş., Üstunel Dalgıç Pompa A.Ş., Volkan İtfaiye A.Ş. ve BDZ İthalat ve İhracat Ltd. Şti. gibi alanının önde gelen firmaları katıldı. Etkinliğin yaz mevsimine denk gelmesi dolayısıyla “Aileler Buluşuyor” mottosu ile düzenlenen etkinliğe ikinci kuşaklar eşleri ve çocukları ile katılım gösterdiler. Toplamda yaklaşık 50 kişinin katıldığı etkinlik, Arinnanda Otelin asırlık Taş Evinde yapılan kokteyl ile başlayıp ardından hep birlikle akşam yemeği yenmesi ile devam etti. Meet Up etkinliğine konuşmacı olarak Psikoterapist Dr. Obengül Ejder katıldı. Ejder, konuşmasında gelecek nesillerin psikolojik açıdan sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesinde ebeveynlere düşen görev ve sorumluluklar konularına yer verdi.

Katılımcılar Ne Dediler?

Hatice Tecim – Volkan İtfaiye

22 Temmuz’da Çeşme de düzenlenen CGS Center 2. Meet Up buluşması hem bizler hem de 3.kuşaklar için çok keyifliydi. 3.kuşaklar da bu buluşma sayesinde tanışmış ve kaynaşmış oldu.

Demet Helvacıoğlu – Batısan Elektrik

Meet Up, aynı hedefe ulaşmak için çabalayan, farklı iş kollarında faaliyet gösteren aile şirketlerini bir araya getiren, birlikte iş yapma ortamı oluşturan, eğlenceli, bol sohbetli hatta Türkiye’de dalında uzman kişilerin konuşmacı olarak da katıldığı özel bir topluluktur. Şirketlerin uğraştığı konu aynı olduğundan sorunlar ve çözümleri konuşulduğunda yalnız  olmadığınızı sizin gibi birilerinin de çabaladığını fark edip karamsarlıktan kurtaran bir ortamımız var. Birçok konuda paylaşım yapabileceğimiz ailelerle bir arada olmaktan çok keyif alıyoruz. CGS Center’i bu girişiminden dolayı tebrik ve teşekkür ediyorum.

Duygu Tecim – Volkan İtfaiye

CGS Center şirketlerimizde kurumsallaşma ve kurumsal yönetim konusunda destek vermenin yanı sıra Meet Up grubu ile bizleri büyük bir ailenin de parçası yaptı. Bu ailenin bir parçası olmak bize hem keyif hem de güven veriyor.

Ali Onur Ovaçam – Üstünel Dalgıç Pompa

2.’si gerçekleşen CGS Center Meet Up Etkinliği, 1.’sinin sinerjisinin de önüne geçti; 1+1=3 etti; Çeşme Arinanada Otelin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı adeta iş bazlı sosyal terapiye dönüştü. Aile şirketleri mensupları, kendilerini ait oldukları ailelerden daha büyük bir aileye ait hissettiler.  Sn. Dr. Obengül EJderin katılımı ile gelecek nesillerin sorumluluğunu almaya daha hazır hale geldiler. CGS Center merakla beklenen “CGS Center Paylaşım Platformunu” tanıttı; katılımcı firmaları daha paylaşımcı bir hale getirecek olan bu platform beğeni topladı. 3. CGS Center Meet Up toplantısı için şimdiden heyecan dorukta. Emeği geçen herkesin eline sağlık.

Yasin Mavuk – Mübay Seracılık

2. CGS Meet Up etkinliğinde aile şirketlerinin 2. kuşak üyeleri ile bir araya gelme fırsatımız oldu, sohbet ortamında sıkıntılarımızı ve çözümlerimizi paylaştık, arkadaş edindik. Mavuk Ailesi olarak CGS Center’a emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Didem Mumkaya – LMC Makina

CGS Meet Up etkinliği, bölgemizdeki güçlü firma temsilcileriyle tanışmamızı ve güçlü bağlar kurmamızı sağladı. İkinci nesillere birliktelik ve çok yönlü paylaşım ortamı sağladığı için bu organizasyonun hepimiz için çok verimli düşünüyoruz.

Share:

Leave a reply